Bingo

bingo

Bingo on niivõrd levinud õnnemäng, et peaaegu kõik inimesed teavad, mis on bingo ning kuidas see töötab. Eestis on eriti levinud Eesti Loto poolt korraldatud Bingo Loto, mis on muutunud juba omamoodi perekondlikuks ajaviiteks – inimesed kogunevad loosipäeval teleri ette, et üheskoos tõmmata bingo loto piletil ruudukesi maha, hoides samal ajal pöialt ja lootes endale saada peavõitu.

Bingo loto on tegelikult üsna vana mäng, kuid see on tänu internetiajastu võidukäigule jõudnud veelgi kaugemale, olles nüüd ka üks kõige levinumaid kasiinomänge. Alljärgnevalt räägime pisut lähemalt internetipõhisest bingost, et saaksid parema ülevaate sellest, kuidas see töötab ning kas seda on mõttekam mängida kui Eesti Loto loodud versiooni.

6 põhjust, miks internetibingo on parem kui tavaline bingo loto

Internetibingol on palju erinevaid variante.

Kuna Bingo Loto on sügavate traditsioonidega, on paljudel eestlastel veel raske enda jaoks leida internetibingo eeliseid. Tegelikult on aga internetibingo mõnes mõttes tunduvalt põnevam ja pakub mitmeid eeliseid, millega nö tavaline bingo konkureerida ei saa. Siin on 6 kõige tähtsamat põhjust, miks internetibingo võib olla sinu jaoks parem.

  1. Internetipõhine bingo on saadaval otseses mõttes kogu aeg. Me kõik teame, et tavabingo puhul tuleb loosimist oodata terve nädal, kuid internetibingo töötab 24/7. Ka internetibingos on loosimised ajastatud, kuid need toimivad lihtsalt väga kiiresti ning enamasti on loosimine iga kümne-kahekümne minuti järel. Kuna internetikasiinos on ka väga palju erinevaid bingotubasid, on peaaegu võimatu sattuda olukorda, kus parasjagu ei oleks internetibingo saadaval.
  2. Võidud on tunduvalt tihedamad. Kuigi ka tavabingos on võimalik võita näiteks nurkademängu jooksul üsna tihti, ei anna seda võrrelda internetipõhise bingoga, kus on täiesti reaalne võita kas või iga päev, oleneb õnnest. Internetibingos on alati võitjaid ning enamasti kipuvad võidud tekkima palju hõlpsamini.
  3. Internetikasiinos on palju rohkem bingotubasid ja üleüldiselt suurem variatsioon. Nagu eelnevalt mainitud, siis internetipõhine bingo on märksa paindlikum. Tavabingost teame ainult ühte põhilist varianti – Bingo Loto. Sedagi tuleb aga oodata terve nädal. Internetis mängides ei ole seda mure, kuna enamikes bingot korraldavates kasiinodes on vähemalt 3-4 bingotuba või isegi kümmekond erinevat bingoversiooni, kus on mõnevõrra erinevad reeglid, erinevad panustamislimiidid jne. See tähendab, et üleüldiselt on variatsioone palju rohkem.
  4. Internetipõhises versioonis on palju boonuseid. Tavabingo puhul on ainsaks võiduvõimaluseks reaalne võit, kuid internetikasiinod pakuvad ka bingomängudele erinevaid boonuseid, näiteks tasuta bingopileteid või lojaalsusprogramme, mistõttu on rohkem võimalusi võita pärisraha.
  5. Internetipõhises bingos toimuvad ka bingoturniirid, mis muudavad mängimise pisut konkurentsirohkemaks. Pea iga kasiino, kus on olemas bingomängud, korraldab ka turniire, mis tähendab, et lisaks bingomängusisestele võitudele saab võita lisaraha ka siis, kui ületad teisi mängijaid turniiril. Tihti võib niiviisi võita sadu eurosid!

Mobiilne bingo

Kui internetikasiino tundub niigi paindlik, siis siin on hea uudis kõigile nutiseadmete sõpradele – paljud kasiinod võimaldavad jälgida bingot ka otse mobiili kaudu. Sellise versiooni nimi on mobiilne bingo ning seda pakuvad enamus internetikasiinosid, kus on vähegi bingo olemas.

Kui oled harjunud, et mängude mängimiseks tuleb alla laadida eraldi rakendus, siis mobiilse bingo puhul seda küsimust pole. Nimelt, bingomängudele saab ligi pääseda otse brauseri kaudu, avades lihtsalt kasiino kodulehe. Tänapäevane tehnoloogia on niivõrd edasiarenenud, et see pole sugugi küsimus, kas ka bingomängu kvaliteet on nutitelefonil sama – see on täiesti identne täisversiooniga.

Mobiilne bingo pakub kõiki samu eeliseid, mis loetlesime eelnevalt – see tähendab ka boonuseid ja turniire. Ainuke vahe ongi see, et saad bingomänge mängida hoolimata sellest, kus parasjagu viibid.

Kui palju raha bingo lotoga võita saab?

Hea õnne korral võib võita täitsa korralikult!

Nüüd, kus oleme lahti rääkinud selle, miks üldse bingot mängida internetis, jõuame tähtsama küsimuseni: kas sellega on üldse võimalik võita ning kui palju? Lõppude lõpuks ju mängime me kõik kasiinos ikkagi eesmärgiga ka natuke midagi võita (kuigi #1 eesmärk peaks olema meelelahutus, mitte raha võitmine!).

Enamikel bingo loto versioonidel on jackpotid, just nagu ka füüsilisel versioonil. Samamoodi on ka internetipõhistel bingodel teatud jackpotisummad, mis võivad varieeruda mõnesajast eurost mitmesajatuhande euroni. Mõned internetibingo jackpotid on progressiivsed, mis tähendab, et iga panuse pealt läheb väike osa jackpotipaja suunas, seega muutub jackpot aina suuremaks, mida rohkem on mängijaid.

Bingo loto jackpot töötab üsna põnevalt. Nimelt sõltub lõplik jackpotivõit sellest, kui palju palle loositi välja enne, kui loositi välja võit. Mida rohkem numbreid välja loositakse, seda väiksem on ka jackpotivõit.

Mõnes bingo loto versioonis on jackpoti suurus fikseeritud – sel juhul saab võidu siis, kui saad lihtsalt mänguväljal kõik numbrid kokku. Fikseeritud jackpotid kipuvad olema aga üsna väikesed.

Internetibingos on võimalik võita kõikvõimalikke summasid, alates paarist eurost kuni miljoniteni. Kõik sõltub sellest, millist versiooni parasjagu mängida. Nagu iga õnnemängu puhul, siis peavõidu võitmine on mõistagi raske, kuid nagu eelnevalt mainitud, siis väiksemaid võite võib saada üsna tihti.

Nipid, kuidas bingo lotot nutikalt mängida

Internetibingo puhul tuleb hoolikalt piletit valida.

Kuigi bingo on täiesti õnnepõhine mäng, ei tähenda see, et peaksid raha lihtsalt laiali loopima ilma kordagi mõtlemata oma panustele. Internetibingo versioone on kümneid (või isegi sadu) ja kõigil neist on pisut erinevad reeglid, mistõttu võib hooletu käitumine kaasa tuua ka mõttetu rahakulu.

Vältimaks sellist olukorda on mõistlik kõigepealt proovida bingot tasuta versioonis. Paljudes internetikasiinodes on olemas tasuta bingo versioon ehk nö demoversioon, mille vahendusel saad näha mängu üldist mehhaanikat. Niiviisi saad enne pärisrahaga riskimist näha oma silmaga, milline mäng täpsemalt on ning alles siis, kui oled reeglid selgeks teinud, võid asuda pärisraha eest panustama.

Nagu ka teiste õnnemängude puhul, tasub ka bingos panustada ettevaatlikult. Ära panusta kogu oma raha ühele bingopiletile – jaota see väikesteks osadeks, et nautida mängimist pikemalt. Pea meeles, et ka bingo lotos võib raha kaotada ning võitmine pole mitte kunagi kindel, seega mängi tagasihoidlikult ja kaalutletult, et eelarvest jaguks maksimaalselt kaua.

Seotud artiklid