Videopokker

Videopokker

Videopokker on pisut teistlaadi pokkeriversioon, mis sobib hästi kõigile, kes soovivad alustada pokkerimänguga, kuid ei ole veel valmis istuma ehtsa pokkerilaua taha. Nagu nimigi viitab, on tegemist arvutipõhise pokkeriga, kus sisuliselt genereeritakse pokkerimängu – põhimõtteliselt tuleb mängida arvuti vastu, kuid kõik mängu põhimõtted on täpselt samad, mis tavalises pokkeris.

Kuna mäng sisaldab kõiki pokkeri reegleid ning selles saab samamoogi kasutada pokkeristrateegiaid, on see hea viis, kuidas harjutada mängu. Isegi professionaalsemad pokkerihaid mängivad videopokkerit, et oma strateegiaid paremini lihvida.

Mida videopokker endast täpsemalt kujutab?

Jacks or Better on kõige levinum videopokker.

See põgus sissejuhatus ei pruukinud veel kõige paremini vastata sellele, mis videopokker siis täpsemalt on.

Asja põhimõte on väga lihtne: videopokkeris on sinu vastaseks arvutiprogramm, mitte teised mängijad nagu tavapokkeris. Mäng algab kaartide jagamisega ning käe ladumisega just nagu tavapokkeris ja sul on täpsemalt samad valikud, st võimalus kaarte juurde võtta, tõsta panust vms. Sisuliselt on reeglid kõik samad!

Kui avad internetikasiinos mõne videopokkeri, palutakse sul teha panus, misjärel hakkabki kaartide ladumine. Mäng kulgeb just nagu tavalises pokkeris seni, kuni teed oma viimase otsuse, et mänguvoor lõpetada ning siis avaldataksegi, kas sa võitsid.

Ka pokkerikäed on täpselt samad ning kasutatud terminoloogia on sama. Seetõttu ei tasu karta videopokkerit – tegelikult on see üks parimaid viise, kuidas pokkerit mängima õppida. Isegi, kui su vastaseks pole ehtne mängija või päris krupjee, on sul võimalik hoolikalt mõelda otsuste tegemisel ning õppida pokkerikäsi paremini tundma.

Videopokker vs tavaline pokker

Videopokker on peaaegu nagu tavaline pokker.

Videopokker võib tunduda esialgu üsna “lame”, kuna puudub pokkerile omane põnevus ja adrenaliin. Selle asemel on videopokker pisut rahulikum.

Videopokkerit tasub aga võtta natuke nagu treeningprogrammi, mis annab alustalad ehtsa mängu jaoks. Samuti sobib see neile, kes on tüdinud slotimängude õnnefaktorist ja tahaksid kasiinos meelt lahutada mänguga, kus on ka teatav strateegiaosa.

Online videopokkeril on mitmeid eeliseid, mistõttu eelistavad seda isegi kogenud mängijad. Mõningad nendest eelistest on näiteks järgnevad.

Mängida saab otse veebibrauseri kaudu ja isegi telefonis

Tavalise pokkeri mängimiseks on tavaliselt vaja alla laadida ka spetsiaalne pokkerituba ehk pokkeriprogramm, mille kaudu saab sisse logida, et seejärel teiste mängijate vastu pokkerit mängida.

Videopokkeri üks selgeid eeliseid on selle lihtne kättesaadavus, kuna mängu mängimiseks pole vaja ühtegi lisaprogrammi. Piisab sellest, kui avad internetikasiino lehe oma veebibrauseris ning mäng on kättesaadav.

Enamus videopokkereid on kättesaadavad ka mobiilseadmel, kuna mängud on optimeeritud nutiseadmete jaoks. Sestap on see pokkeriversioon palju hõlpsamini kättesaadav kui tavapokker.

Mängida saab arvutiprogrammi vastu, mis on kodeeritud, mitte ei ürita sind “üle kavaldada”

Nagu me kõik teame, siis füüsilises pokkeris on oma osa “bluffimisel”, ehkki see osa on online pokkeris sisuliselt välistatud.

Kui mängida aga tavapokkerit internetis, siis on ikkagi olemas teatav inimnüanss, mis võib mõjutada seda, kuidas mäng kulgeb – ka internetipokkeris bluffitakse ja kasutatakse igasuguseid trikke vastase meelitamiseks.

Videopokkeris pole sellistele trikkidele ruumi, kuna mängus on sinu vastaseks arvutiprogramm, mis töötab juhuslike numbrite generaatori baasil. Tänu sellele ei ole ruumi ühekski trikiks, kuna mäng töötab range algoritmi alusel. Niiviisi on mäng ka mõnevõrra ausam.

Sa saad mängutempo ise valida

Tavapokker võib algaja jaoks olla segane, kuna mäng liigub kiirel tempol, millega vanad pokkeriässad on juba harjunud. Uue mängija jaoks on see aga kurnav, kuna on raske reaalselt mõista mängu mehhaanikat ja erinevaid reegleid, mis viib lihtsalt läbipõlemise või pettumuseni.

Videopokkeris saad sa palju rahulikumalt mõelda, kuna keegi ei kiirusta sind oma käiguga tagant. Kui tahad, võid vabalt võtta vahepeal kohvi ja teha endale võileiva ning naaseda siis tagasi arvuti juurde, et oma käiguga lõpuni minna. Sul on rohkem aega juurelda ja rahulikult otsuseid teha.

Samas aga võib videopokkerit mängida ka väga kiirel tempol – sina otsustad, kui kiiresti või aeglaselt soovid mängida.

Sa saad mängida igal ajal

Tavapokkeri mängimiseks tuleb leida paras aeg, mil pokkeritoas on ka teisi inimesi, et sul oleks ikka võimalik kellegi vastu mängida. Kuna videopokker pole seotud inimestega, on see mänguversioon kättesaadav absoluutselt igal ajal – ükskõik, mis parasjagu kell on, videopokker ja selle kümned erinevad variatsioonid on kättesaadavad.

Sul on võimalik mõjutada oma võidusummat

Kui võrrelda videopokkerit teiste kasiinomängude nagu slotikatega, siis ilmneb videopokkeri oluline eelis: võiduvõimalused on märksa suuremad.

Kui slotikad on täiesti õnnepõhised, siis videopokkeris on võimalik ise mõnevõrra mõjutada seda, kui palju sa võidad. Siinkohal ei tohi muidugi unustada, et tegemist on ikkagi õnnemänguga, kus ei ole võimalik mõjutada seda, millised kaardid sulle kätte satuvad, kuid mida saab mõjutada, on see, mida nende kaartidega pihta hakata. Kui sa saad hea käe, võid näiteks kohe otsustada mängu lõpetada. Kui saad viletsad kaardid, võid veel kaarte tõmmata, lootuses moodustada parem käsi.

Nagu öeldakse, siis: kui sulle antakse sidrunid, tee sellest limonaadi. Just see lause kehtib ka videopokkeri kohta.

Videopokkeri versioonid: vali endale sobivaim

Vahel võib videopokkeris olla isegi suur jackpot.

Videopokker kui kategooria kirjeldab tegelikult väga laia mänguvalikut. Just nagu slotikate kategooriast võib leida sadu variatsioone, on ka videopokkerid väga erinevad. Põhiline olemus on küll neil kõigil sama, kuid erinevused on seotud sellega, millised on konkreetse mängu väljamaksed.

Kõige levinum videopokker on Jacks or Better, mis on olemas põhimõtteliselt igas kasiinos, kus vähegi on videopokker olemas. Selle variandi puhul hakatakse väljamakseid tegema alates soldatipaarist. “Or Better” variante on teisigi, näiteks “Tens or better”, kus väljamakseid alustatakse kümnete paarist.

Teised levinud versioonid on “Wild” variandid, kus üks number asendab kõiki teisi kaarte, et moodustada lõpuks tugev käsi. Näiteks mängus nimega “Deuces Wild” on number “2” üks kõige mõjukamaid kaarte, mis asendab teisi.

Versioone võib leida teisigi ning mõnes kasiinos on korraga valikus lausa mitukümmend videopokkerit!

Mis aga kõige parem – enamikke nendest mängudest saab katsetada täiesti tasuta demoversioonis. Tänu tasuta demoversioonile on võimalik igaühel saada ehtsaks pokkeriässaks, katsetades erinevaid käekombinatsioone demovariandis enne, kui astud omaenda raha eest mängima.

Seotud artiklid