Blackjack

blackjack

Blackjack, just nagu rulettki, on üks kõige levinumatest kasiinomängudest, mis on levinud ka nime “21” all. Mängu üks suurimaid võlusid on äärmiselt madal maja eelis ja õhkõrn strateegiline külg – blackjack on üks vähestest kasiinomängudest, kus on võimalik mingil määral oma võiduvõimalusi suurendada, kui järgida head strateegiat. Blackjack on muidugi ennekõike õnnemäng, kuid just nagu pokkergi, on selles väike strateegiline külg.

Blackjacki näol on tegemist ühe vanima kasiinomänguga, mille algeid võib leida juba 16. sajandist. Mäng levis eelkõige Lääne-Euroopas, kuid jõudis peatselt ka Ameerikasse, kus mängu kujundati pisut ümber – just selliseks mänguks nagu me tänapäeval teame.

Blackjacki peamised reeglid

Blackjacki mängimine on ülilihtne!

Blackjack on peamise olemuse poolest äärmiselt lihtne mäng. Mängu mängitakse diileri vastu ning sisuliselt on kogu mängu põhimõte võita diilerit. Kaardimängu nö kuldne punkt on 21 – kui sinu käes olevate kaartide kogusumma on sellest kõrgem, lähed sa “lõhki” ehk kaotad automaatselt. Üldine eesmärk on seega saada kätte diilerist kõrgem kaardisumma, minemata üle numbrist 21.

Blackjacki mängimisel kasutatakse 52-kaardist pakki, vahel aga võib mängus olla isegi mitu pakki.

Kaartide väärtused blackjackis

Enne, kui asud blackjackilaua taha mängima, peaksid selgeks tegema kõige olulisema osa mängust: kaartide väärtused. Blackjacki reeglid ei ole aga sugugi keerulised ning samamoodi pole ka kaartide väärtuste meeldejätmine raske. Eelkõige pead teadma järgnevad:

  1. Numbrikaardid on väärt täpselt nii palju kui on kaardil näidatud;
  2. Pildikaardid on väärt 10 punkti;
  3. Äss võib olla väärt 1 või 11 punkti.

Blackjackis ei lähe korda kaardi mast – loeb üksnes kaardi olemus, st selle number.

Kuidas blackjacki mängida?

Vahel saab kasutada ka kindlustuse võimalust.

Nagu mainitud, siis blackjackis on sinu eesmärgiks võita diilerit – see on põhimõte, mida pead alati meeles pidama, kuna sellest sõltub suuresti see, milliseid otsuseid mängu käigus vastu võtta.

Mäng algab kaartide jagamisest. Pärast seda, kui esimesed kaardid on ära jagatud, on aeg kasutada “strateegilist” lähenemist ehk teisisõnu, mängijal tuleb teha valik selle osas, kuidas mänguga jätkata. Osad valikud on järgnevad:

  • Stand – sa ei võta kaarte juurde ning mängid edasi nende kaartidega, mis sul on. Sellist varianti kasutatakse tavaliselt siis, kui käes on juba 17 punkti ning on hirm, et lisakaardi juurdevõtmisel läheks käsi lõhki.
  • Hit – selle puhul võetakse juurde kolmas kaart. Enamasti tehakse seda siis, kui käe väärtus on üsna madal ja pole erilist ohtu lõhki minna.
  • Double down – selle variandi puhul otsustad duubeldada oma panust. Ühtlasi antakse sulle veel üks kaart ning sul pole rohkem võimalust kaarte juurde võtta.
  • Split – selle puhul jagatakse oma käsi kaheks, kuid seda saab teha siis, kui käes on täpselt võrdsed kaardid. Poolitamise korral antakse juurde lisanduvad 2 kaarti ning ülejäänud mäng kulgeb täpselt samamoodi, lihtsalt mitme käega.
  • Surrender – selle variandi puhul annad lihtsalt pool oma panusest ära ja lõpetad mängu. Loobumist kasutatakse siis, kui on üsna selge, et mäng lõppeks kaotuse, kuid selle variandi puhul on võimalik vähemalt pool oma rahast tagasi saada, mitte ei lähe kõik kaotsi.

Lisaks iseenda otsustele tuleb tähelepanu pöörata ka sellele, mida teeb diiler, sest diileri otsustest sõltub suuresti kogu mängu kulg. Diileritel on teatud ettekirjutatud reeglid, mis sätestavad selle, millal peab diiler kaarte juurde võtma või millal mitte. Need reeglid sõltuvad konkreetsest mänguversioonist, kuid näiteks on reaalne, et diiler ei tohi võtta kaarte juurde, kui tal on juba 17 punkti või ta peab kaarte juurde võtma siis, kui tal on vähem punkte.

Selliste reeglite tõttu on äärmiselt oluline enne mängima asumist teha selgeks, millised on konkreetse blackjacki versiooni reeglid, sest taolised erisused võivad tohutult muuta mängu sinu jaoks.

Kas blackjacki strateegia aitab rohkem võita?

Kõige lihtsam on mängida blackjacki arvutiprogrammi vastu.

Blackjack on üks vähestest kasiinomängudest, kus saab reaalselt rääkida strateegiatest ja sellest, kuidas üks või teine strateegia aitab võite suurendada. Olgu aga siinkohal ka mainitud, et blackjack on siiski õnnemäng, kus on oma osa maja eelisel ja seega ei ole kunagi võimalik sajaprotsendiliselt tagada võitmist. Sa ei saa kunagi olla kindel selles, millised kaardid sulle kätte satuvad, kuid mida sa saad teha, on tagada, et sa teed parimat nende kaartidega, mis sul on. Teisisõnu, tee sidrunitest limonaadi!

Selleks, et maksimaalselt võita blackjackis, tasub kõigepealt oma oskuseid lihvida internetikasiinodes. Enamikes Eesti online kasiinodes saab mängida blackjacki tasuta, kasutades demoversioone. Ehkki mäng käib arvutiprogrammi vastu, on põhimõte sama, mistõttu annab see hea võimaluse katsetada oma käike ja töötada välja parimad mängumanöövrid.

Niisama pimesi ei tasu blackjacki mängida – maja eelise vähendamiseks ja võitude suurendamiseks tasub enne välja töötada endale sobiv strateegia.

Unustada ei tohi kunagi seda, et blackjack on ennekõike kasiinomäng, seega sajaprotsendiliselt toimivat strateegiat pole olemas. Küll aga võib hästi välja töötatud strateegia aidata sul kaotusi vähendada.

Live-kasiino blackjack

Kui mainisime, et blackjacki saab mängida internetikasiinos, siis tõenäoliselt kujutasid ette, et peadki mängima üksnes arvuti vastu. Tegelikult on aga veel üks, autentsem, variant: live-kasiino blackjack.

Paljudes Eesti kasiinodes on olemas live-versioon, kus saab mängida täiesti lihast ja luust kasiinokrupjee vastu. Kogu blackjack töötab videostriimi vahendusel, st krupjeed filmitakse kasiinomängu tootja stuudios ning kogu mäng töötab seega video vahendusel. Sisuliselt on live-kasiino blackjack aga täpselt samasugune nagu ehtne füüsilises kasiinos olev blackjack – lihtsalt krupjee on teisel pool ekraani.

Blackjack on Eesti kasiinodes väga levinud, seega võid leida kümneid erinevaid blackjackiversioone väga hõlpsalt. Lehitse meie valikus olevaid litsentseeritud kasiinosid, et leida endale sobivaim ning nautida selle maailmakuulsa mängu parimaid võlusid.!

Seotud artiklid