Keno

keno loto

Keno loto on levinud loterii, millest on kuulnud peaaegu kõik eestlased – keno loto pileteid saab ju siiski osta igalt poolt!

Tegemist on äärmiselt populaarse loteriiga, mida saab mängida nii Eesti Loto kaudu kui ka internetikasiinodes, ehkki need kaks varianti erinevad üksteisest üsna märkimisväärselt. Eestlastele teadatuntud keno loto koosneb 64-numbrilisest mänguväljast, mille hulgast on võimalik välja valida enda eelistatud numbrid. Seejärel toimub loosimine ning sa osutud võitjaks siis, kui sinu numbrid langevad kokku loosinumbritega. Sisuliselt seega on keno loto väga sarnane bingo lotole ja teistele populaarsetele loteriidele.

Kui mitmed kasiinomängud on pärit Lääne-Euroopast, siis keno loto alged ulatuvad hoopis Hiinasse. Räägitakse isegi legendi, mille kohaselt olevat lausa Suur Hiina Müür ehitatud tänu keno loto abil kogutud rahale. 19. sajandiks jõudis mäng Ameerika mandrile, kust see sai ka suurema populaarsuse. Tänaseks mängitakse keno lotot kõikjal üle kogu maailma, kaasa arvatud Eestis.

Keno loto põhilised reeglid

Keno loto võidunumbreid on internetis eriti lihtne valida.

Keno loto puhul tuleb esiteks meeles pidada seda, et tegemist on sajaprotsendilise õnnemänguga – pole mitte mingit viisi, kuidas saaks ette ennustada, millised loosipallid tulevad. Inimesed on aegade algusest peale üritanud välja töötada matemaatilisi algoritme ja strateegiaid, mille abil lotomängude tulemusi ette ennustada, kuid tõde on see, et see pole lihtsalt võimalik, kuna loosimised on täiesti juhuslikud.

Kuna keno loto on täiesti õnnepõhine mäng, pole lotomängus osalemiseks vaja tunda ka mingeid erilisi reegleid, sest pole mingeid reegleid, mille abil oma mängukogemust edendada.

Keno loto mängimine on seetõttu väga lihtne. Põhimõtteliselt tuleb silmas pidada järgnevaid samme:

  • Vali oma mänguväljad. Enamikes keno loto versioonides saab valida mitu mänguvälja ühe loosimise jaoks, st sa võid näiteks vabalt mängida ühe mänguväljaga või kas või mitmega.
  • Vali numbrid, millele soovid panustada. Nii paberversioonis kui internetiversioonis saab valida, millistele numbritele täpselt soovid panustada ehk millised numbrid võivad sinu arvates osutuda võitvateks. Numbreid võib valida juhuslikult, kuid paljud valivad välja erilised numbrid nagu näiteks oma sünnipäeva või muu õnnenumbri.
  • Vali panuse suurus. Panustamiseks tuleb paika panna ka see, kui suur võiks olla mänguvälja panus. Enamasti saab valida nii euro, paari euro kui ka suuremate panuste vahel.

Üldiselt on aga keno loto väga lihtne. Pole vaja teha muud, kui valida välja numbrid ja osta pilet, soovi korral pole isegi vaja numbreid valida. Kogu panustamise toiming võib võtta aega vaid paar minutit ning siis tuleb lihtsalt jääda ootama loosimist.

Eesti Loto keno loto vs online keno loto

Tänapäeval on võimalik mängida kahte erinevat keno loto tüüpi. Ühte korraldatakse Eesti riikliku lotokorraldaja Eesti Loto vahendusel. Eesti Loto lehelt saab osta keno loto pileteid igal ajal ning loosimised toimuvad iga päev.

Keno loto on aga populaarne ka internetikasiinodes, kus keno loto loosimisi korraldatakse iga päev kümneid või isegi sadu kordi. Kui Eesti Loto kaudu toimuva keno loto puhul tuleb oodata loosimisi üsna kaua, siis internetikasiinodes toimuvad loosimised pidevalt. Seetõttu on võimalik keno lotos osaleda pidevalt, ilma, et peaksid kaua ootama.

Online-versioon on tegelikult ka üsna sarnane klassikalisele keno lotole. Ka internetipõhises versioonis tuleb valida välja numbrid ning teha seejärel panus, oodates lootusrikkalt loosimise tulemust.

Internetikasiino kaudu mängides on keno loto tihtipeale elamusterohkem kui traditsiooniline versioon, kuna kasiinos on rohkelt valikuid. Nimelt on kasiinodes ka mitmeid erinevaid piletitüüpe, mistõttu on panustamiseks tunduvalt paindlikumad võimalused.

Mõned piletid, mida võid online keno lotos kohata, on näiteks:

  1. Straight – tavapilet, kus märgid lihtsalt numbrid, mida soovid.
  2. Way – valida saab teatud numbrisette ning panus jagatakse pisut teistmoodi.
  3. King – panustatakse ühele kindlale numbrile.
  4. Combination – sellise pileti puhul valitakse välja teatud numbrid ning need jaotatakse mitu korda ära gruppide kaupa.

Mõned internetipõhised keno loto versioonid lubavad panustada ainult teatud ridadele või muule taolisele – variante on väga palju!

Kas keno lotoga on võimalik raha võita?

Keno loto peavõidud võivad olla üsna kopsakad!

Keno loto, nagu kõik teised loteriid, on õnnepõhine, mis tähendab, et pole olemas ühtegi strateegiat, millega kuidagi “üle kavaldada” mängu. Ühtlasi tähendab see, et võitmine sõltub tõesti õnnest ja mitte millestki muust.

Mis puudutab keno võiduvõimalusi, siis tuleb tunnistada, et just nagu teisedki lotomängud, pole keno lotol kõige paremad võiduvõimalused. Muidugi on võimalik võita väikeseid summasid – seda võib võita pea iga teine loosimine, kuid hiigelvõidud on äärmiselt haruldased. Näiteks on peaaegu võimatu panna täppi iga 20 numbriga. Kunagi ei saa aga olla kindel – suur võit võib tulla vabalt ka juba esimesel loosimisel! Nagu öeldud, siis tegemist on õnnemänguga.

Ainus, mida saad teha selleks, et oma mängukogemust tõhustada, on jälgida oma eelarvet hoolikalt. Selle jaoks pea meeles järgnevaid põhimõtteid:

  • ära pane mitte kunagi kogu oma raha ühele mänguväljale ega ühele loosimisele – isegi, kui sul on võitmise suhtes “hea tunne”. See on peaaegu kindel viis, kuidas kogu oma raha maha mängida;
  • panusta väikeste summade kaupa – niiviisi jätkub sul oma eelarvest kauemaks;
  • kui võidad suurema summa, kanna see endale välja – nii saad ka reaalselt nautida oma võiduraha, mitte ei pea nägema, kuidas magus võit käest libiseb, kui panustad mitmeid kordi ning kaotad raha.

Kõigele lisaks saad internetikasiinodes nautida ka mitmeid keno loto boonuseid. Mitmed kasiinod korraldavad erinevaid lototurniire või jagavad tasuta lotopileteid – hoia silm peal sellistel pakkumistel, et nautida tasuta lisapileteid ja pikendada oma mängurõõmu.

Seotud artiklid