Loto

Loto

Loto, teisisõnu loterii, on niivõrd levinud õnnemängu liik, et tihtipeale ei peetagi seda eriliseks kasiinomänguks. Lotomängude populaarsuses on suur osa Eesti Lotol, kes korraldab riiklikku bingo lotot. See on aga teadupärast üks kõige populaarsemaid lotomänge kogu riigis, arvestades, et bingo loto loosipäevil on inimesi lausa naelutatud teleekraani taha. Kes meist siis ei tahaks saada lotomiljonäriks?!

Loto on tegelikult olnud populaarne läbi aegade, olles alguse saanud lausa aastasadu tagasi Hiinas. Mõnes mõttes võiks lausa öelda, et loto on kõikide kasiinomängude algus. Üks on aga selge: inimestele on alati meeldinud mängida oma õnnega ja sellest ka lotomängude populaarsus.

Tänapäeval ei pea loto mängimiseks enam minema lotopileteid ostma kioskist. Armastatud lotomängud on kõik saadaval otse internetis – paljud Eesti parimad online kasiinod pakuvad head lotomängude valikut igale õnneotsijale.

Kõige populaarsemad lotomängud

Lotomänge on väga palju erinevaid.

Loto kui selline on tegelikult väga lai mõiste, hõlmates endas mitmeid erinevaid lotomänge. Ehkki kõik nendest on omamoodi erinevad, siis üldiselt jagavad lotomängud järgnevaid omadusi:

 • toimub loosimine, kus kasutatakse tihtipeale õnneratast;
 • mäng koosneb suvalistest numbritest ning sa pead valima välja numbrid, mis sinu tunde järgi võiksid võita.

Üle maailma on levinud küll mitmeid erinevaid variatsioone erinevatest lotomängudest, kuid Eestis võib kõige levinumalt leida järgnevad 3 lotomängu stiili:

 • Bingo loto, st traditsiooniline numbriloto – numbriloto on kõige populaarsem Eestis nii füüsilisel kujul kui ka internetikasiinodes. Sellise loto all mõeldakse mängu, kus mängijal on erinevate numbritega märgitud lotopilet. Mängukorraldaja teeb loosimise, mille käigus loositakse õnnerattast välja numbritega pallid. Kui need numbripallid klapivad piletil olevatega teatud määral, siis ongi tulemuseks võit. Bingo loto, keno loto, Viking Loto ja Eurojackpot on näiteks kõik numbrilotod.
 • Kraapekaardid st kiirloterii – kes on vähegi kunagi käinud kioskis, on näinud kiirloterii pileteid. Kiirloterii ehk kraapekaardiga lotod on põnevad, kuna sellisel juhul ei ole vaja ise mingeid numbreid valida. Selle asemel tuleb piletilt kraapida maha kattekiht, mis peidab enda all suvalisi sümboleid. Kui sümbolid on samasugused, ongi tulemuseks võit!
 • Õnneratas – paljud kasiinod pakuvad ka omamoodi lotomängu õnneratta näol. Tegemist on lihtsa lotoga, kus keerutatakse lihtsalt õnneratast ning vaadatakse, millisel sektoril see seisma jääb – sellest oleneb sinu võidu suurus.

Internetiloto vs füüsiline loto

Internetiloto puhul pead lihtsalt valima oma lemmiknumbrid.

Õnneloosid ja lotomängud on alati olnud populaarsed ning seepärast saab neid tänapäeval ka mugavalt internetis mängida. Arusaadavalt on paberloto, eriti bingo loto, tõenäoliselt tekitanud suurema usalduse, kuna see loto on meie eludes olnud enamasti teismeeast saati.

Internetilotot ei tasuks aga üldse karta! Eestis on mitmed tegevusloaga kasiinod (näiteks Unibet ja Maria kasiino), kes pakuvad korralikke bingotubasid, mis on pea igas mõttes sarnased füüsilisele lotole. Turvalisus ei ole seejuures absoluutselt küsimus – tegemist on kasiinodega, kes on Eestis saanud ametliku tegevusloa ja korraldavad nüüd õnnemänge.

Internetilotol on tegelikult mitmeid eeliseid füüsilise loto ees. Siin on näiteks mõned olulisemad faktorid, mida arvesse võtta:

 1. Internetiloto piletid on odavamad. Internetis oleva loto üks suurimaid eeliseid on lotopiletite hind. Ega füüsiline loto pole samuti teab-mis-kallis, kuid on suur vahe sellel, kas ostad 2-eurose pileti või 10 20-sendist piletit. Internetilotos on võimalik tihti osta alla euro maksvaid pileteid, ehkki soovi korral saab ka kulutada märksa rohkem. Otsus on täiesti sinu päralt!
 2. Sa saad kasutada kasiinoboonuseid. Paljud Eesti kasiinod pakuvad ka lotoboonuseid. Sellise omaduse poolest ei saa ükski füüsiline lotokorraldaja võistelda! Lotoboonustena võidakse näiteks pakkuda tasuta pileteid, tasuta mänguvoore või midagi muud, kuid üks on selge – boonuseid saab kasutada ning see annab sulle sisuliselt lisaraha mängimiseks juurde.
 3. Rohkem mänguvariatsioone. Kas oled tüdinud sellest ühest ja samast bingo lotost? Pole ime! Internetilotos aga seda hirmu ei ole, kuna enamikel online kasiinodel, kellel on lotomängud valikus, on seejuures valikus mitmeid erinevaid lotomänge, mõnel lausa kümmekond. Igal lotomängul on erinevad tingimused, pisut erinev mehhaanika jne. Tänu sellele on mänguvariatsioone kordades rohkem kui füüsilise loto puhul ning igav ei hakka mitte kunagi.
 4. Loosimist ei pea ootama, mängida saad 24/7. Füüsilise loto üks suurimaid miinuseid on ootusaeg. Tõsi, ootamine on teinekord pool asja võlust, kuid olgem ausad – oleks ju parem tulemusi kohe teada saada! Internetis mängides ei pea ootama, kuna loosimised toimuvad kogu aeg – otseses mõttes 24/7. Ükskõik, mis on kell või mis päev parasjagu on, internetis saab kogu aeg lotot mängida. Kõige pikem ooteaeg on tavaliselt paar minutit ja sedagi ainult seepärast, et parasjagu käib just loosimine ning tuleb oodata, kuni bingotuba tühjeneb.

Miks internetilotot mängida?

Tänu suurele valikule on internetiloto väga vaheldusrikas.

Võib-olla ei ole sa üldse varasemalt lotomängudega kokku puutunud ja oled mõelnud, kas seda tasuks teha internetis. Lotomängud, ükskõik, kas jutt käib bingost või kiirloteriist, pakuvad mitmeid eeliseid, mille poolest võivad need olla põnevamad kui isegi slotikad:

 • Loto jaoks pole vaja kasutada strateegiaid. Loto on täiesti õnnepõhine – 100%. Pole mitte ühtegi viisi, mitte ühtegi strateegiat, kuidas oleks võimalik kallutada õnne enda poole, sest loto on lihtsalt juhuslik. See kehtib ka internetiloto puhul, kus loto tulemuste eest vastutab juhuslike numbrite generaator. Õnnepõhine süsteem tähendab aga seda, et mängimine on väga lihtne. Edukaks võitmiseks pole vaja õppida mingeid reegleid!
 • Suured jackpotivõidud. Lotomängud on alati inimesi võlunud oma suurte võiduvõimaluste poolest, seda nii internetiversioonis kui füüsilises. Mõlemal juhul võivad loto jackpotid küündida miljonite eurodeni, olles seega slotikatega võrdväärsed.
 • Põnevam ja adrenaliinirohkem. Kui slotikad on samuti üsna põnevad õnneaspekti tõttu, siis internetiloto viib selle asja uuele astmele. On ju põnev oodata ja vaadata, kuidas loosiratas loosib numbreid välja ning näha, kuidas numbrid kattuvad sinu omaga, ootuses, et tabad suure võidukombinatsiooni.
 • Võimalik teistega võistelda. Internetilotos on ka teatud võistluslik komponent, kuna bingotoas on võimalik samaaegselt näha, kui palju võidavad teised ruumis olijad. Niiviisi tekib mõningane konkurentsihimu, sest kõik meist tahaksid ikkagi olla ju parimad. Füüsilises lotos sellist varianti tavaliselt ei ole.

Loto on intrigeeriv mänguliik, mis võib pakkuda palju põnevust tänu oma olemusele. Kui tahad osa saada parimatest Eesti internetikasiinode lotomängudest, leia Kasiino.org kaudu endale sobivaim mänguleht ning asu katsetama internetiloto võlusid – seda vastutustundlikult muidugi.

Seotud artiklid