Slotimängud

Online slotid

Avades ükskõik millise internetikasiino lehe, võid sa märgata, et üks suurima kaalukausiga mängukategooriaid kannab nime “slotid” või “mänguautomaadid”. Kas oled kunagi mõelnud, mis on nende lihtsate mängude võlu või mida need endast kujutavad? Kui nii, siis on järgnev ülevaade loodud sulle.

Mis on slotid?

Gonzo’s Quest on üks kõige popimaid slotikaid kogu maailmas.

Slotid, vahel nimetatud ka kui “videoslotid”, on ei midagi muud, kui kõige tavapärasemad mänguautomaadid, mida oled näinud mõnes maapealses kasiinos pisut teistsugusel kujul – kangi ja väikese ekraaniga, kus hakkavad pärast kangile vajutamist sümbolid tiirlema.

Internetikasiinos olevad videoslotid on natuke teistsugused, kuid sisuliselt on nende põhimõte sama. Videoslot koosneb erinevatest  “rullikutest” ehk tulpadest, kus tiirlevad sümbolid.

Võidu saad siis, kui rullikutele maanduvad teatud järjestuses samasugused sümbolid. Järjestust kutsutakse kui “võiduliini” ning need liinid võivad olla fikseeritud – näiteks mängulooja on sätestanud, et võidu saad siis, kui diagonaalis on 3 samasugust sümbolit – või võiduliini võivad moodustada lihtsalt järjestikku asuvad sümbolid, hoolimata sellest, millistel ridadel ja rullikutel need parasjagu paiknevad.

Slotid on võitnud mängijate südamed eelkõige oma lihtsuse poolest. Tegemist on sajaprotsendiliselt õnnemänguga, kus pole võimalik mitte ühelgi moel kallutada võiduvõimalusi enda poole. Võidu saamine sõltub juhuslike numbrite generaatorist, sarnaselt bingo lotole. Ainus, mida sa pead tegema, on vajutama ühele nupule, mis käivitab rullikute tiirlemise.

Erinevat liiki slotid

Ehkki moodsa välimusega, on Sunny Shores hea näide klassikalisest slotikast.

Kuigi oma põhiolemuselt on internetis olevad slotid kõik üsna sarnased ning mehhaanika poolest samasugused, saab liigitada slotikaid vastavalt nende põhiteemale.

Nimelt, olemas on kahte sorti videoslotte: klassikalised videoslotid ja moodsad videoslotid:

  • Klassikalised videoslotid – need on sarnasemad maapealsetes kasiinodes olevatele slotikatele ning nende mänguväli sisaldab vaid 3 rullikut ja ühte rida. Selliste mänguautomaatide põhiteemaks on puuviljad, mistõttu kutsutakse neid vahel ka puuviljaslottideks.
  • Moodsad videoslotid – selle kategooria alla võib sisuliselt liigitada kõik teised slotid, mis on näiteks 3×3, 5×3 vm suuruses mänguväljaga ehk neil on mitu rida, mitte ainult üks. Mis muudab need slotikad eriliseks, on teemade rohkus. Ühest kasiinost võib leida mitusada moodsat slotikat, kõik erineva teemaga – alates rikkustest ja kullast-karrast kuni muinasjuttude, muusika ja filmideni.

Moodsate slotikate alt leiab reaalselt slotimängu igale maitsele, olenemata sellest, millised on su huvialad. Uuematel videoslotikatel on ka väga kaunis graafika ning vahel võivad mängud alata väikese “treileriga”, tekitades filmiliku miljöö ja haarates mängijat kaasa mängu teemasse.

Slotikate mehhaanika: olulised terminid, mida peaksid teadma

Moodsate slotikate mehhaanika võib olla üsna keerukas.

Slotid on küll oma olemuselt väga lihtsad, kuid isegi need õnnemängud sisaldavad mõningaid olulisi mehhaanikanõkse, mida võiksid teada, sest just nii saad oma mängueelarvet parimal viisil sättida. Siinkohal toome välja mõned sellised olulised faktorid:

  • RTP – RTP tähendab “teoreetilist tasuvust” ehk seda, kui palju võib teoreetiliselt mängus keskmiselt tagasi teenida oma panustatud rahast. Teisisõnu, see aitab mõista maja eelise suurust ning ühtlasi ka oma võiduvõimalusi. Slotimängude paremiku RTP kipub olema 98%+, kuid paljud mängud jäävad 95-97% vahemikku.
  • Rullikud – rullikuteks nimetatakse slotimängu tulpasid. Enamikel uuematel videoslottidel on 5 rullikut, kuid on ka 3 rullikuga mänge.
  • Võiduliinid – võiduliinid ehk paylines on slotimängude kõige olulisem mehhaanika, mille järgi mõista oma võiduvõimalusi. Osadel slotikatel on fikseeritud võiduliinid ehk fikseeritud mustrid, mille alusel välja makstakse. Iga slotika lisainfos on kirjas ka täpsed võiduliinid.
  • Volatiilsus – igal slotikal on teatud volatiilsus ehk teisisõnu, iga mängu väljamaksete sagedus ja suurus on erinev. Kõrge volatiilsusega mängude puhul on võimalik võidukombinatsioone tabada harvemini, kuid võidud kipuvad olema suured, samas kui madala volatiilsusega mängudes on võidud tihedamad, ehkki summad on väga väikesed (vahel muidugi on võimalik tabada ka suuremaid võite).

Kas slottidega on võimalik võita raha?

Absoluutselt! Igal slotikal on hinnanguline tasuvusprotsent ehk RTP, mis viitab sellele, kuivõrd suure osa oma panustatud rahast võid tagasi võita. Paremate slotikate RTP ulatub üle 90% kuni isegi 99%-ni.

Muidugi ei tähenda RTP seda, et kaotad pidevalt mitu protsenti oma rahast, sest tegemist on eelkõige keskmise protsendiga. Slotikad on kuulsad veel ka oma jackpottide poolest. Tänu progressiivsetele jackpottidele on mitmed mängijad saanud üleöö miljonäriks, kuid isegi väiksema õnne puhul on võimalik saada mitmesaja euro ulatuses slotikavõite.

Unustada ei tohiks, et slotikad põhinevad täiesti õnnel, seega raha “teenida” nendega võimalik ei ole. Hea õnne korral on võimalik aga võita korralikke summasid.

Slotid ja boonused

Paljudel slotikatel on mängusisesed lisaboonused.

Iga korralik kasiino pakub ka suurt boonuste valikut. Kõige levinumad slotikaboonused on tasuta spinnid ehk tasuta keerutused. See tähendab, et sulle kingitakse tasuta arv kordi, mille jooksul mänguautomaati keerutada.

Kasiinod võivad anda ka tasuta mänguraha või nende kahe boonuse kombinatsiooni. Ehkki kõige magusamad boonused saab sissemakse tegemisel, on mitmeid kasiinosid, mis annavad spinne isegi ilma sissemakset küsimata!

Kokkuvõtvalt, slotikate mängimisel võib kohata kõige levinumalt järgnevaid lisaboonuseid:

  • Tasuta spinnid – tasuta spinnid on kõige levinumad boonusfunktsioonid, mida võivad jagada ka kasiinod ise. Sellele lisaks on enamikel moodsatel slotikatel tasuta spinnide voorud, mida on võimalik aktiveerida ühe või teise kombinatsiooni abil, näiteks saades võiduliinile vähemalt 3 “Free spin” sümbolit. Olemuselt on tasuta spinnid lihtsalt tasuta mänguvoorud, kuid vahel võivad need sisaldada paremaid võiduvõimalusi.
  • Kordistajad – paljudes mängudes tiirlevad rullikutel erilised kordistajad, mis toimivad täpselt nii nagu nimi viitab: need sümbolid kordistavad võite teatud määral. Kordistajad on levinud tasuta spinnide voorus, kus võidud võivad muutuda isegi viiekordseks.
  • Boonusmäng – mõnes slotimängus on ka eriline boonusmäng, mis aktiveerub sarnaselt tasuta spinnidele: pärast teatud sümbolite ülesleidmist. Boonusmänge on mitmeid erinevaid, alates nö “kliki-ja-võida” boonusmängudest kuni õnnerattani, mille sektoritele on märgitud erinevad võidud. Viimane variant on levinud progressiivsetes jackpotislottides nagu näiteks Mega Fortune slotikas.
  • Asendussümbolid ehk Wild-sümbolid – asendussümbolid, mida kutsutakse ka Wild-sümboliteks, on erilised sümbolid, mis astuvad teiste sümbolite asemele, et luua võidukombinatsioone, tekitades seejuures maksimaalse suurusega võite. Wild-sümbolite funktsioone on mitmeid erinevaid: näiteks võib slotikas sisaldada lausa Wild-sümbolite tulpasid, Wild-sümbolite taaskeerutusi ja muud taolist. Wild-sümbolid on armastatud, kuna need omapärased sümbolid toovad tavaliselt endaga kaasa mängu parimad võidud.

Kui see põgus ülevaade tekitas suurema huvi slotikate mängimise järgi, suundu lihtsalt mõnda Eesti internetikasiinosse, et oma silmaga näha, mida need omapärased mängud endast kujutavad.

Seotud artiklid