Kuidas töötab RNG ehk juhuslike numbrite generaator?

Kui oled lugenud meie lehel olevaid juhendeid, siis oled kindlasti kuulnud, et mainime pidevalt RNG-d ehk juhuslike numbrite generaatorit. RNG süsteem on üsna keerukas ning selle mõistmine võib olla üsna raske, kuid sisuliselt on just see arvutimehhanism vastutav selle eest, et kasiinomängud oleksid alati 100% juhuslikud.

Teisisõnu, RNG on põhjus, miks online kasiinomängud on turvalised ja ausad ning miks pole võimalik ühtegi internetimängu “üle kavaldada”.

Selles artiklis selgitame paari sõnaga lähemalt, mida RNG endast kujutab.

Mis on RNG?

RNG on arvutiprogramm, mis genereerib näiliselt juhuslikke kombinatsioone.

Miks ütlesime “näiliselt”? Sest tegelikult on RNG piiratud teatud hulga võimalike kombinatsioonidega. See hulk on tavaliselt väga suur, ulatudes kümnetesse tuhandetesse, mistõttu tundubki, et kombinatsioonid on juhuslikud, kuid sisuliselt on nende hulk siiski limiteeritud. Suure hulga tõttu on aga võimatu ette ennustada, milline kombinatsioon on järgmine.

Kasiinodes kasutatakse RNG-sid, mis on sisuliselt “pseudogeneraatorid”. Sellistes süsteemides kasutatakse teatud algoritmi ja nö seemnenumbreid, mida genereeritakse iga millisekundi järel. Need uued genereeritud seemnenumbrid liidetakse, lahutatakse, korrutatakse vms, et luua uus nö juhuslik kombinatsioon ning sellist protsessi korratakse aina uuesti ja uuesti.

Kõige lihtsamini öeldes põhineb RNG matemaatilistel valemitel – algoritmidel ja seemnenumbritel.

Juhuslike numbrite generaatoreid kasutatakse kõikides virtuaalsetes mängudes – slotikates, videopokkeris, arvutipõhises ruletis jne. See on kogu kasiino alustala ning tagab, et tulemused on juhuslikud.

Kuidas tagatakse, et juhunumbrite generaatorid on ausad?

RNG tõttu on võimatu, et mõni kasiinotöötaja saaks näiteks manipuleerida mänguga, kuna süsteem sõltub täielikult baasalgoritmist. See aga ei tähenda, et neid süsteeme ei kontrollita. Vastupidi, kontroll on väga laiaulatuslik.

Kõiki tegevusloaga kasiinosid ja mängutootjaid testitatakse iseseisvate kolmandate poolte poolt nagu näiteks eCogra või GLI. Testide käigus hinnatakse juhunumbrite generaatori toimimist, vaadatakse üle matemaatilised põhimõtted, tõendatakse mängu väljamaksete tõesus ja toimimine ja auditeeritakse mängu mitmetel teistel viisidel. Kõik need testid on väga põhjalikud ning tagavad, et iga mäng, mis jõuab kasiino lettidele, on täiesti aus ja eetiline.

Selliste testimiste tõttu on eriti oluline alati mängida üksnes litsentseeritud kasiinodes, mis teevad koostööd tunnustatud mängutootjatega. Kui otsid lihtsaid lahendusi ja valid mõne kahtlase kasiino, mille mänge pole isegi testitud, võid sattuda olukorda, kus sa ei võidagi mitte kunagi, kuna just nii on mäng üles ehitatud. Korralikult testitud RNG-ga mängudes on alati võimalik võita, kuigi tuleb meeles pidada, et mängud on endiselt juhuslike tulemustega. Fakt on aga see, et võitmine on võimalik. Kas võidad just sina, selle selgitab välja fortuunaõnn.

Seotud artiklid