Kas online kasiinodes olevad mängud on ausad?

Eesti mängusõbrad võivad küll nautida sadu erinevaid kasiinomänge, kuid selle mängurikkuse keskel tekib paljudel ka üks oluline küsimus: kuidas sa saad olla kindel, et mäng on ka tegelikult aus ning kõik sinu kaotused ongi tulenenud õnnest? Kuidas saab olla kindel, et mänguga pole manipuleeritud veendumaks, et mängijad ei võida raha?

Ning veelgi olulisem – mille järgi saab üldse otsustada, kas üks slotikas on aus? Alljärgnevas artiklis anname vastused nendele küsimustele.

Kuidas slotimängud töötavad

Selleks, et mõista, kas kasiinomängud (eelkõige rääkides slotimängudest) on ausad, tuleks mõista, kuidas need töötavad. Mängija jaoks tundub asi pealtnäha väga lihtne: slotikas on nagu arvutimäng oma kena graafika ja vilkuvate tulede-helidega.

Tegelikult on aga kasiinomängud üsna peenelt ehitatud, tuginedes täielikult matemaatilisele tõenäosusele.

Kasiinomängud töötavad algoritmide alusel, mis on üles ehitatud tõenäosusteooria baasil. Mängul on teatud hulk võimalikke “tulemusi” (nt kombinatsioone, milles sümbolid võivad rullikutele ilmuda) ning keerukas matemaatiline valem on paika pannud selle, kui tõenäoline on ühe või teise tulemuse tekkimine. Sisuliselt on igal sümbolil teatud tõenäosus rullikutele ilmuda.

Kui öelda veelgi lihtsamalt, siis slotimängud pole midagi muud kui puhas matemaatika.

Kasiinomängu võitude tõenäosust on raske mõista siis, kui teed paar keerutust, kuna ühel keerutusel võib juhtuda sisuliselt ükskõik mis: sa võid võita, võid kaotada. Kui aga keerutada tuhandeid kordi, on juba reaalsemalt võimalik näha erinevate sümbolite matemaatilist tõenäosust vastavas mängus.

Ühes slotimängus on olemas tuhandeid erinevaid võimalikke sümbolite kombinatsioone, mida arvutiprogramm kogu aeg roteerib. Vastavalt sümbolite, rullikute ja kombinatsioonide hulgale ongi mängul väga kindel tõenäosus. Nagu näed, siis slotikad ei ole sugugi mitte “juhuslikud”, vaid tuginevad keerulisele matemaatikale.

Number üks põhjus, miks slotimängud ei pea kunagi kasutajat petma

Siinkohal võid muidugi mõelda: “aga äkki on selle tõenäosusega manipuleeritud, et mängijat “üle lasta””.

Purustame aga selle müüdi. Nimelt, kõik slotimängud on programmeeritud nii, et majal (st kasiinol) on teatud eelis mängija üle. Kasiino ei pea mängijaid petma selleks, et raha teenida – nad teenivad raha niikuinii igalt keerutuselt. See on kõige tavalisem kasiinomaailma alustala: igal mängul on teatud eelis.

Maja eelis aga ei tähenda pettust. See on viis kasiinol raha teenida – ja sisuliselt tähendab see, et tänu maja eelisele saab kasiino pidevalt hankida juurde uusi mänge, täiendada oma funktsioone ja teha muud, et mängukogemust arendada. Ilma maja eeliseta poleks kasiinol kasumit, mis tähendaks, et kasiino peaks oma uksed varsti sulgema.

Seega, slotikad ei pea olema “manipuleeritud” selleks, et kasiino teeniks raha. Kasiino teenib raha niikuinii täiesti tavalise matemaatiliselt programmeeritud mänguga.

Pane tähele, et igal slotikal on märgitud info hulka ka üks termin, nimega “teoreetiline tasuvuse protsent”. Enamikel slotikatel on see 91-96% vahemikus. See protsent näitab umbkaudu seda, kui palju oma rahast võid tavaliselt tagasi teenida, st see näitab põhimõtteliselt seda, kui suur on maja eelis. Mida kõrgem on tasuvuse protsent, seda võidurohkem kipub slotikas olema, kuid muidugi ei tohi unustada, et kõik mängud on siiski endiselt juhuslikud, tulenevalt võimalike sümbolikombinatsioonide hulgast.

Vali alati tunnustatud mängutootja ja online kasiino

Kõik ülalmainitu kehtib aga eelkõige selliste mängutootjate kohta, kes on tunnustatud rahvusvaheliselt ning kes järgivad kõiki eetilisi põhimõtteid. Kõige usaldusväärsemad on mängutootjad, keda on tunnustatud eCogra poolt. eCogra on sõltumatu organisatsioon, kelle peamine tegevus on tagada online kasiinomängude eetilisus ja ausus. Organisatsioon jälgib pidevalt, et mängutootjad ja muud kasiinoteenuste pakkujad vastaksid eetiliste mängude põhimõtetele.

Kui kasiino ja mängutootja on saanud rohelise tule eCogra poolt (tavaliselt on see märgitud nende kodulehel), võid olla kindel, et kasiinos leiduvad mängud on ausad, kuna neid on põhjalikult testitud ning on leitud, et mäng järgib eetilisi põhimõtteid.

Kõik Eestis registreeritud internetikasiinod (st kasiinod, kes on saanud EMTA-lt tegevusloa) vastavad nendele nõuetele, mistõttu on eriti tähtis mängida ainult sellistes kasiinodes.

Maailmas tegutseb endiselt lademetes kahtlaseid kasiinosid, kes on tõepoolest loonud mängud, kus ei olegi võimalik võita ning mille vahendusel lihtsalt kooritakse mängijatelt raha. Selliste kasiinode otsa ei satu sa aga mitte mingil juhul, kui valid mängimiseks Eesti tegevusloaga kasiino.

Nagu näed, siis sinu turvalisus on peamine põhjus, miks tuleks alati mängida litsentseeritud kasiinos. Kasiinomängud ei peta mängijaid, kuid seda ainult siis, kui sa ei mängi suvalises “nurgataguses” online kasiinos.

Seotud artiklid