Tähtsad põhjused, miks ei tohiks kasutada ühtegi kasiinomängude strateegiat

Kui oled kokku puutunud ruleti või blackjackiga ning oled algaja, kes on mõelnud, kuidas suurendada oma võiduvõimalusi, siis oled päris kindlasti ka kohanud erinevaid ruleti või blackjacki strateegiaid. Internetis leidub kümneid erinevaid niinimetatud strateegiaid, mille abil saab väidetavalt suurendada oma võiduvõimalusi. Osad kasiinomängijad jälgivad seda usku lausa kultuslikult, olles veendunud, et konkreetse “matemaatilise strateegia” abil ongi võimalik vähendada kaotuseid.

Alljärgnevalt räägime aga lähemalt, miks sellised kasiinomängude strateegiad ei tööta absoluutselt ning miks ei tasuks ka raisata oma aega (ega ka oma raha) selliste strateegiate järgimisele.

Miks ruleti ja blackjacki strateegiad ei tööta

Olgu tegemist Fibonacci numbrite või Martingale’i strateegiaga, paljud strateegiad kõlavad paljulubavalt, kuid tegelikult ei abista need sind absoluutselt.

Kui rääkida näiteks ruletist, siis enamus ruleti strateegiaid põhinevad jadal. Selle jada aluseks on arvamus, et kui sa suurendad oma panust pärast kaotuseid, siis lõpuks tuleb võit, mis tasandab kõik kaotused ära ja sa jääd lõpuks omadega plussi. Kõlab loogiliselt?

Ei, kindlasti mitte!

Taoliste strateegiate korral kasvab panuse suurus meeletu kiirusega. Enne, kui arugi saad, oled viivu 5 minutiga jõudnud 10-sendiselt panuselt 10-eurose panuseni. Konks on aga selles, et pole mitte ühtegi matemaatilist mudelit, mille abil saaks välja arvutada, milline on järgmise keerutuse tulemus. Sa võid kaotada, võid võita – seda ei tea ette mitte kunagi. Panustada lootuses, et kunagi ikka võidad, on üsna arulage, kuna niimoodi lõpetad sa paratamatult pankrotiga.

Kasiinomängud põhinevad õnnel ja juhuslike numbrite generaatoril. Seetõttu ei saagi ükski strateegia lubada, et sa võidad rohkem – ükski strateegia ei saa ette näha, milline on mängu tulemus.

Olulised põhimõtted, mida sa peaksid meeles pidama

Kuigi ülalmainitu võttis kokku kasiinomängude strateegiate nõrga koha, siis võib strateegialooja mesikeelne jutt siiski panna sind ümber veenma. Sestap teeme alljärgnevalt lähemalt selgeks mõned olulised punktid, mida peaksid meeles pidama iga kasiinomängu puhul.

1. Eelnev mänguvoor ei mõjuta mitte kuidagi järgmist mänguvooru

Ei, slotimängu ei huvita see, et sa oled 50 korda järjest kaotanud. Ei, ruletilaual on täiesti kama-kaks sellest, et järjest loositi 20 punast numbrit.

Fakt jääb faktiks – sinu tõenäosus võita või kaotada ei muutu sõltuvalt sinu mängitud voorude hulgast. Sa võid vabalt teha 100 panust ja võita mitte kordagi või teha 100 panust ja võita 100 korda. Kõik on kinni õnnes ning fakt on see, et sinu mänguajalugu ei muuda seda mitte kuidagi.

2. Strateegiad ei suuda tegelikult “pikas perspektiivis” sinu raha tagasi võita

Enamus strateegiaid väidavad, et nö pikas perspektiivis võidad sa ikkagi, seega isegi, kui kaotad mitukümmend mänguvooru, ei ole see suur probleem.

Tegelikult on see aga täiesti vale. Nagu juba mainisime ülalpool, siis kasiinomängud põhinevad arvutiprogrammi algoritmil, mis tugineb omakorda tõenäosusteooriale. Pane aga tähele, et selles algoritmis on tavaliselt kümneid tuhandeid erinevaid võimalusi ning iga keerutuse korral loositakse tulemuseks üks nendest kümnetest tuhandetest võimalustest. Seetõttu tekibki olukord, kus sa võid vabalt isegi 1000 keerutust järjest kaotada.

Kasiinostrateegiad ei saa seda muuta ning seega ei saa kunagi jääda uskuma seda, et laias laastus teenid raha tagasi. Selles usus kaotad tõenäoliselt kogu oma mänguraha.

3. Pole loogiline ehitada strateegiat tühja lootuse ümber

Kasiinomängude strateegiad on ehitatud arvamuse ümber, et võita aitab panustejada, mis tugineb lootusele, et varem või hiljem juhtub võidusündmus ehk üks haruldane sündmus. Jällegi tegemist on valeloogikaga, kuna sisuliselt ei pruugi see haruldane sündmus juhtuda mitte kunagi.

Võtame näiteks ruleti. Sa teed panuse numbrile 10. Miks? See number ei ole tegelikult ju mitte kuidagi teistsugune ning selle väljaloosimise tõenäosus pole kuidagi teistsugune kui teiste numbrite tõenäosus. Iga mänguvoor on täiesti eraldiseisev ning täpselt sama tõenäosusega.

Strateegiat järgides paned sa sisuliselt oma raha ja lootuse tühja õhu alla.

Maailmas on kümneid erinevaid strateegiaid, mis kõlavad väga peenelt, kuna kasutavad keerulist terminoloogiat, tuntud matemaatikute nimesid ja sõna “strateegia”, mis jätab mulje nagu tegemist oleks reaalse matemaatilise valemiga. Online kasiinos mängides ei tohi mitte kunagi unustada kõige tähtsamat põhimõtet: see on mõeldud meelelahutuseks, mitte raha teenimiseks. Ära ürita kavaldada üle arvutiprogramme – sa lõpetad lihtsalt oma raha kaotamisega, kasutades tühjale õhule ülesehitatud strateegiaid, mis ei aita sul mitte mingil moel rohkem võita.

Seotud artiklid