9 viga, mida sa tõenäoliselt kasiinos mängides teed

Online kasiinodes mängimine tundub väga lihtne – võta lihtsalt netikasiino lahti, tee konto, tee sissemakse ja hakka slotikaid keerutama.

Tõsi, see ongi just nimelt nii lihtne, kuid kui sa tahad oma rahast võtta maksimumi ja vältida, et põletad lihtsalt raha rumalate vigade alla, anname sulle alljärgnevalt mõned kasulikud nipid ja räägime lahti kõige levinumad vead, mida algajad kasiinosõbrad kipuvad tegema.

1. Sa ei ole reegleid selgeks teinud

Ehkki slotikad võivad näida väga lihtsana, on igal mängul spetsiifilised mängureeglid. Slotikate puhul on näiteks igal mängul kirja pandud sümbolite täpsed väärtused, boonusfunktsioonide toimimine ja palju muud. Kaardimängud on veelgi keerukamad ning nende puhul võid kasiinodest leida pikemaid juhendeid.

Paljud mängijad asuvad aga kohe oma raha panustama mängu ilma, et oleksid üldse kursis, kuidas mäng töötab. Isegi, kui tegemist on slotikaga, võib juhtuda, et kaotad raha ning oled pettunud, ehkki pettumuse oleks saanud ära hoida, kui oleksid lihtsalt reeglitega tutvunud. Me teame, et see on igav, aga see on vajalik, kui sa ei taha lihtsalt raha tuulde visata.

2. Sa ei kasuta boonuseid

Sa ei kasuta boonuseid, sest pead neid “ahneks turundustrikiks”? Seega sa ütled ära tasuta rahale?

Boonustes ei ole mitte midagi halba. Need ei ole mõeldud kasutajate petmiseks või ärakasutamiseks. Just vastupidi – boonused on küll mõeldud selleks, et kutsuda inimesi rohkem mängima, kuid teisalt saad sina endale tasuta raha või tasuta spinne, mida reaalselt mängus kasutada. Kui sa liitud kasiinoga, on enamasti saadaval tervitusboonus. Kui sa teed niikuinii sissemakse, siis viskad sisuliselt raha maha, kui ei kasuta boonuseid.

Tutvu kindlasti kasiino erinevate võimalike boonuste ja VIP-programmidega, kuna need võivad sulle anda juurde mänguvahendeid.

3. Sa teed panuseid emotsioonide ajendil

See on üks kõige hullemaid asju, mida saad üldse kasiinos teha. Kasiinod on küll mõeldud meelelahutuseks, kuid kui sa ei taha arutult raha kaotada, on vaja mõelda ratsionaalselt.

Näiteks, selle asemel, et panustada jalgpallitiimile seepärast, et “Ronaldo on nii lahe”, panusta tiimile, kes võib reaalselt sinu arvates võita – tuginedes statistikale. Ära mängi slotikat seepärast, et see “näeb nii ilus välja” – tutvu selle reeglite ja tasuvusprotsendiga. Ära kaota ratsionaalset mõtlemist, kuna see on sinu parim sõber kasiinos.

4. Sul pole ajapiirangut

Mängupiirangud võivad tunduda küll mehhanismidena nende jaoks, kellel on hasartmänguprobleemid, kuid tegelikult aitavad need piirangud seda just vältida. Kasiinos mängides võid ajataju täiesti kaotada ning ei saa arugi, kui oled terve õhtupooliku istunud slotimängude taga, olles raisanud väärtuslikku aega, mida oleksid võinud veeta pere ja sõprade seltsis.

Sellise olukorra vältimiseks sätesta endale ajapiirang. Kõik Eesti kasiinod võimaldavad sellist võimalust konto sätete alt, seega pane kindlasti endale ajaline piirang, et vältida ülemängimist.

5. Sa ei katseta mänge demoversioonis

Demoversioonid ei ole mängudel olemas niisama nalja pärast. Vältimaks mängijate pettumust on võimalik enne omaenda rahaga panustamist mängida mängurahaga, st kasutada demoversiooni, kus näed mängu erinevaid funktsioone ja üldist olemust.

Fakt on see, et kõik mängud ei meeldi igaühele ning ei peagi meeldima. Kui panustad aga kohe pärisrahaga, võid sattuda mängu otsa, mis sulle üldse ei meeldi ning nii oled hiljem pettunud, kuna raiskasid raha ebameeldiva kogemuse peale. Kasuta seega alati demoversiooni enne, kui hakkad omaenda rahaga panustama.

6. Sa ei mängi tegevusloaga kasiinodes

See on üks kõige hullemaid asju, mida endale üldse teha. Teadupärast peavad Eestis tegutsevad internetikasiinod hankima EMTA-lt tegevusloa selleks, et siin mänge pakkuda. See on oluline, kuna tegevusloa saavad ainult reaalsed ettevõtted, kelle üle on tagatud järelevalve ning kes tegutsevad eetilistel põhimõtetel. Samuti tasuvad need ettevõtted tulumaksu, mistõttu on sinu jaoks kasiinovõidud maksuvabad.

Kõik muud kasiinod on EMTA poolt blokeeritud, kuid kahjuks jäävad mõned ikkagi EMTA valvsate silmade alt välja, mistõttu võidki sattuda litsentseerimata kasiinosse. Sellises kasiinos riskid mitte ainult kaotustega, vaid ka oma isikuandmetega, rääkimata sellest, et tegemist on ettevõttega, kes juriidiliselt üldse ei tohi eestlastele mänge pakkuda. Seetõttu on väga oluline mängida ainult tegevusloaga kasiinos.

7. Sa üritad kaotuseid tagasi teha

Enamus inimesi, kes on üritanud mängida kasiinos mõne strateegia abil, on selle vea ohvrid. Kasiinos mängides võib tekkida hasart, mis paneb mõtlema: “pole hullu, et olen 100 keerutust kaotanud, küll ma nüüd järgmine keerutus võidan”! Veelgi hullem, paljud mängijad suurendavad oma panuseid pärast kaotust, et potentsiaalselt kaotused tagasi võita suure võidu näol.

Tegemist on täiesti vale loogikaga, kuna kasiinomängud tuginevad juhuslike numbrite generaatorile. See tähendab, et mängukombinatsioonid on juhuslikud ning pole mitte mingit viisi ette ennustada, mis edasi juhtub. Sa võid kaotada, võid võita. Kõik tugineb õnnele, mistõttu on kõige rumalam otsus üritada kaotuseid tagasi teha. Sa võid niiviisi kaotada kogu oma raha!

8. Sa ei vaata mängu RTP-d

Mainisime küll ülalpool mängureeglitega tutvumist, kuid on üks oluline infokild, mida tasub eriti otsida: RTP ehk teoreetilise tasuvuse protsent. See number näitab seda, kui palju oma rahast on keskmiselt võimalik tagasi teenida. Mida kõrgem RTP, seda rohkem on tõenäoline võita. Osadel mängudel võib RTP ulatuda isegi 99%-ni, samas aga on palju selliseid, mille tasuvusprotsent on alla 90%.

Kui tahad tagada, et saad oma raha eest maksimaalselt mängida, vali alati kõrgema RTP-ga slotikad.

9. Sa kannad raha kasiinosse juurde pärast esialgse raha kaotamist

Kas oled selle vea ohvriks langenud kunagi? Oi, oi, oi, kui halb otsus see on… Veel hullem kaotuste tagasitegemisest on lisaraha juurdekandmine kasiinosse pärast seda, kui oled esialgse raha maha mänginud.

Me ei väsi kordamast: mängi kasiinos ainult sellise rahaga, mida võid kaotada ning ära suurenda seda rahasummat mitte kunagi! Vastasel korral võid riskida rahaga, mis on sulle eluks vajalik. Nii saab alguse hasartmängusõltuvus ja võlaprobleemid. Palun, ära kanna mitte kunagi raha juurde pärast kaotamist. Naudi parem kogemust ennast. Kui kaotad, siis kaotad – see on lihtsalt mäng!

Seotud artiklid