Rulett

rulett

Kui kujutad endale ette kõige ehtsamat Las Vegase kasiinot, siis millisele mängule mõtled esimesena?

Tõenäoliselt on vastuseks rulett. See legendaarne kasiinomäng on inimeste meeli peibutanud aastakümneid ja jätkab oma võidukat populaarsust ka tänapäeval. Ruleti lihtsad reeglid ja adrenaliinirohke mängu kulg üheskoos madala maja eelisega muudavad selle peaaegu täiuslikuks kasiinomänguks.

Tahad lähemalt teada, mida rulett endast kujutab ning kuidas seda mängida? Jagame lahkelt nõuandeid, et sinust saaks tõeline ruletiproff!

Ruleti ajalugu

Euroopa rulett on tänini kõige populaarsem versioon.

Rulett, mille rahvusvaheliselt tuntud nimi on roulette, on pärit muidugi Prantsusmaalt, nagu selle nimigi vihjab. See sõna ise tähendab otseses mõttes väikest ratast, mis kirjeldab ühtlasi väga hästi ka mängu olemust. Kui sa pole varem ruletiga kokku puutunud, siis mängu põhimõte on lihtne: mängitakse ruletirattaga, kuhu pannakse keerlema väike pallike ning sina pead ennustama, millist tüüpi sektorile pall seisma jääb.

Mäng sai alguse juba 17. sajandil ning Prantsuse versiooni mängitakse tänase päevani. Ühtlasi on Prantsuse rulett tuntud ja armastatud madala maja eelise tõttu.

Ruleti populaarsuse tõttu on aastasadade jooksul tekkinud ka mitmeid muid versioone nagu näiteks Ameerika versioon, kus on ühe nulli asemel hoopis kaks nullivälja – üks neist topeltnull.

Ruleti panused

Ruleti üldine põhimõte on lihtne: sa pead tegema panuse, asetades oma žetoonid teatud sektorile mängulaual. Ruleti mängulaud on jagatud 37 sektoriks, igaüks on teatud värvi (punane või roheline) ning igale sektorile on märgitud üks number. Sina saad valida nii seda, millisele värvile pall maaldub ja sellele, kas võidunumber on paaris või paaritu kui ka täpsele sektorile või hoopistükkis konkreetsele numbrile.

Kui rääkida panustest ja võiduvõimalustest pisut tehnilisemalt, siis üldiselt jagatakse panused kaheks: sisemised ja välimised. Sisemiste puhul on võiduvõimalus üliväike (tegemist on nö spetsiifiliste panustega), välimised panused on aga “laiemad” ning seega on võiduvõimalus ka märksa suurem.

Sisemised panused on järgnevad:

 • Single – üks kindel number;
 • Double – kaks numbrit (üks või teine);
 • Street – kolm järjest paiknevat numbrit;
 • Corner – neli nurgas olevat numbrit;
 • Double Street – kuus järjest paiknevat numbrit;
 • Basket – numbrid 0, 1, 2 ja 3;
 • Trio – kolm numbrit, millest vähemalt üks on 0.

Välimisteks panusteks loetakse järgnevaid:

 • 1-18 või 19-36 – panustatakse nö poolele lauale, st ühele lauapoolele;
 • Red or Black – panustatakse sellele, kas võitev number on punast või musta värvi;
 • Odd or Even – panustatakse sellele, kas võidab paaris või paaritu number;
 • Column – panustatakse ühele numbritulbale;
 • Dozen – panustatakse ühele numbrite tosinale.

Kui palju ruletis võita saab?

Rulett on laialdaselt tuntud kui üks kõige tulusamaid kasiinomänge, kuna mängu maja eelis on kurikuulsalt väike.

See, kui palju või vähe aga võita saab, sõltu oluliselt ka sellest, milline on tehtud panus. Välimiste ja sisemiste panuste vahel on suur erinevus: näiteks on väljamakse “red or black” panuse puhul 2:1, samas “single” panuse puhul on võit 35:1. Loogika on lihtne: mida spetsiifilisem (st haruldasem) on panus, seda suurem on väljamakse.

Oma võiduvõimaluste väljaselgitamiseks tasubki eelkõige mõelda väljamaksemäärale. Välimised panused on tunduvalt turvalisemad, ent toovad kaasa ka väiksemad võidud. Samas aga on sisemiste panuste puhul suur oht oma raha kaotada.

Kõige selle juures tuleb arvestada mängus oleva maja eelisega. Ruletis on maja eelis üleüldiselt väga madal (üks madalamaid kõikide kasiinomängude seas). Prantsuse ruletis on maja eelis vaid 1.35%, Ameerika ruletis on see aga ligi 3-4 korda kõrgem (topeltnulli pärast).

Ruleti strateegiad

Üks levinud panusestrateegiaid on ainult ühele värvile panustamine.

Internetiavarustes on lugematul hulgal artikleid, mis räägivad kõik ühest suust, kuidas on olemas teatud ruleti strateegiad, mille abil on võimalik suurendada võite.

Teeme aga siinkohal ühe asja selgeks: rulett on 100% õnnemäng, täpselt nagu slotikad. See tähendab, et mängu kulgu ja keerutuste tulemust pole mitte kuidagi võimalik ette ennustada ning pole mitte ühtegi strateegiat, mille alusel oleks võimalik pidevalt võita.

Ainus põhjus, miks ühte või teist strateegiat kasutada, on oma eelarve parem haldamine. Teinekord aitab ruleti strateegia järgimine lihtsalt paremini silma peal hoida oma panustel ning ka pisut mõistlikumalt panustada.

Aja jooksul on levinud mitmed nö “kuulikindlad” ruleti strateegiad, kuid rõhutame veelkord, et ükski strateegia ei taga järjepidevat võitmist. Siin on aga kõige levinumad strateegiad, mida paljud mängijad kasutavad:

 • Fibonacci süsteem – selle strateegia puhul tehakse panuseid vastavalt Fibonacci numbrijadale, kus iga järgnev number on võrdne kahe eelneva numbri summaga.
 • Martingale’i süsteem – selle strateegia kohaselt tuleb oma panuse suurust duubeldada iga kord, kui viimane panus oli kaotav, võidu korral tuleks aga kasutada esialgset panust. Asja loogika seisneb selles, et niiviisi peaks teoreetiliselt olema võimalik oma võidud-kaotused tasandada.
 • Labouchère’i süsteem – ka see süsteem põhineb teatud numbrijadal, kuid numbrid valid ise ning vastavalt valitud numbritele tuleb ka teha panuseid, liites kokku kaks äärmist numbrit oma panuse suuruse saamiseks. Kaotuse korral lisatakse panuse summa jada lõppu, samas võidu korral tõmmatakse äärmised numbrid üldse jadast maha.
 • D’Alembert’i süsteem – see mõnevõrra keerulisem strateegia näeb ette, et mängu alustamisel tuleb valida nö “panuseühik” ning iga kaotuse korral tuleb lisada panusele üks ühik juurde, võidu korral tuleb aga panust vähendada ühe võrra.

Kuigi need strateegiad võivad tunduda ahvatlevad, ei tohi mitte kunagi unustada, et mitte ükski neist ei garanteeri võitu. Tegelikult võib strateegia järgimine olla üsna ohtlik, kuna panuse suurus kasvab meeletu tempoga, kuni oledki kogu oma raha maha mänginud. Mängi ruletti alati mõistusega, ära järgi lihtsalt pimesi mingit suvalist internetist leitud strateegiat, ükskõik kui veenev see ka ei kõlaks.

Valik oma lemmikkasiino ja mängi ruletti internetis tasuta

Kui rulett oli aastaid tuntud füüsiliste kasiinode mängumaana, siis viimastel aastatel on lisandunud pea kõikidesse Eesti kasiinodesse ka kvaliteetsed internetipõhised ruletilauad, mis võimaldavad mängida seda kultuslikku kasiinomängu otse kodus.

Internetikasiinos saab valida kahe ruleti vahel: üks on arvutipõhine rulett ehk nö videorulett, kus vastaseks on arvutiprogramm. Teine on aga live-rulett, mis on peaaegu identne ehtsa füüsilise kasiino ruletiga, ainuke erinevus seisneb selles, et krupjee on teisel pool ekraani.

Mõlema puhul on rulett autnente ja elamusterohke. Kõige ägedam on aga see, et arvutipõhist internetiruletti saab mängida ka täiesti tasuta, kuna enamikes kasiinodes on olemas nö demoversioon. Seda saab mängida täiesti tasuta, seega on võimalik harjutada oma strateegiat ning töötada välja parim viis, kuidas ruletis raha võita.

Kasuta kindlasti ka erinevate internetikasiinode ruletiboonuseid, mis annavad mängueelarvele pisut lisaraha. Nii on mängurõõm maksimaalne! Vali lihtsalt parim internetikasiino välja meie lehe kaudu ning asu ruletti mängima juba täna.

Seotud artiklid