Baltikum on suurepärane kasvulava iGamingu arendajatele

igaming

Baltimaad Eesti, Läti ja Leedu on peale taasiseseisvumist näidanud maailmale kui suurepäraselt saab väikesest Ida-Euroopa riigist tänu kiiresti kasvavale majandusele arvestatav mängija Euroopa majandusmaastikul. Baltikumi riigid on kunagistest Nõukogude Liidu maadest kõige kõvema edulooga, olles koduks paljudele rahvusvaheliselt tuntud kontsernidele, startuppidele ja tavaettevõtetele.

Miks on siinne piirkond tootjale soodne valik?

Kõrgelt haritud töötajad, soodsad maksumäärad ja palju vaba maad suurlinnade ümber on meelitanud oma kaupu siin tootma erinevate sektorite esindajad, kuid suurimat kasvu näitab IT-ala ning selle alaharu iGaming. Kuna Baltimaad (eriti Leedu ja Eesti) on innukad internetikasiinode huvilised, on investorid eriti altid oma tooteid Baltikumi turule tooma ning osad neist on siia kolinud kogu oma tööstuse. Uued e-mängud võetakse soojalt vastu ja töötajad on motiveeritud oma kogukonnale pakkuma kvaliteetseid mänguelamusi – ainult mõned põhjused, miks siinsed suured mängutootjad on suutnud areneda maailmatasemel pakkujateks.

Suurim iGamingu ettevõte Baltimaades on Tartust pärit

Eesti tehnoloogiahiiglase ja eduloona võib kindlasti välja tuua unikaalseid ja kõrge kunstilise väärtusega mänge tootva Playtechi. Nende toodangut võib leida pea kõigis online kasiinodes nii kodumaal kui välismaal ning eriti kõvasti on kand kinnitatud naaberriikides. Lätis ja Leedus pakutavaid mänge võid leida lehelt https://casinolt.com/ ning ka Eesti Maksu- ja Tolliameti lehel olevate legaalsete mängupakkujate nimekirjas on kõigi pakkujate mänguarmees esindatud Playtechi paremik.

Ettevõte püsib pidevalt kuulsamate mängutootjate ridades tänu tugevale rahvusvahelisele arendustiimile ja põhjalikele turu-uuringutele, mis aitavad luua järgmisi edutoovaid e-kasiinotooteid. Playtech ei ole ainult ühele tehnoloogiale keskendunud ning ettevõttes luuakse lisaks slotimängudele ka bingomänge, virtuaalpokkerilaudu ning spordiennustuse platvorme. Samas on ettevõttele väga oluline ka vastutustundlik mängimine ning mängimise turvalisus, mistõttu on Playtech aidanud kaasa mängupakkujate poolt kasutatava identiteedivargust ennetava tarkvara loomisel.

Kuidas saaks Leedu koduks järgmisele superettevõttele

Koroona-ajal e-hasartmängude buumi nautinud Leedu on vaikselt oma seadusi ja regulatsioone rohkem ettevõttesõbralikumaks kohandamas. E-hasartluse populaarsus ja kasvanud mänguvõitudelt saadav maksutulu pani Leedu valitsust lihtsustama protsessi, mis on vaja läbida uut hasartmängulitsentsi soovivatel ettevõtel.  Leedu on suurepärane turg millele siseneda tänu elanike rikkuse pidevale kasvule – kas teadsid, et Leedu keskmine elatustase on sajandivahetusest saati kasvanud viis korda? Samuti on Leedu Baltimaadest atraktiivseim tänu oma teistest kõrgemale elanike arvule.

  1. aasta oli Leedu jaoks majanduslikult märgiline kuna just siis saabus Leedusse kõige rohkem välismaiseid investeeringuid – koguni 18,2 miljardi euro väärtuses. Suurimateks investoriteks olid tollal Rootsi, Ühendkuningriigid, Saksamaa, Eesti ja Madalmaad. Kuna Leedu on nüüdseks end piisavalt tõestanud suurepärase koduna uutele ettevõtetele, usume, et peagi on kuulda sahinaid uutest megainvestoritest just e-mängude loomise sektoris.

Pandeemia oli e-segmendile suureks toeks

Leedu oli üks viimaseid riike kes e-hasartmänge reguleerima hakkas ning vastav seadustik tuli välja tunduvalt hiljem kui teistes Balti riikides, alles 2016. aastal. Kuid siis veel ei osatud näha Leedu online hasartmängude suurepärast edu. Nimelt järgneva kolme aasta jooksul kasvas online kasiinode käive kolm korda. Kõige edukam e-mängude sektor oli tollal spordiennustused, mis tõi lõviosa käibest, ja ennustustele järgnesid slotimängud.

  1. aastal algas füüsiliste kasiinode sektori langus, mis oli tingitud massilisest kasiinode sulgemisest pandeemia tõttu, kuid sulgemine sai hüppelauaks e-sektori veel dramaatilisemale kasvule. Kõige suuremat edu nautisid slotimängud kuid enim kasvas live-diileritega mängitavate kaardimängude sektor. Seega oleks Leedu suurepärane turg, kuhu siseneda uute diileri vastu mängitavate mängudega.

Edu kasvuga tulid aga uued piirangud

Tänapäeval on kõik Balti riigid muutnud oma hasartmänguseadust, keelates mängurite heaolu tagamiseks piiramatu hasartmängude reklaami. Eestis on hasartmänge mängima kutsuv reklaam avalikus füüsilises ruumis keelatud ning telekanalitel võib reklaame näitada ainult kindlas ajavahemikus. Leedus ja Lätis on kõik hasartmängureklaamid keelatud väljaspool füüsilisi kasiinosid endid. Leedu on sisse viinud ka eriti potentsiaalselt kahjutoova muudatuse, keelates erinevad boonused mis kutsuksid uusi ja olemasolevaid kliente rohkem panustama. Siiski ei ole ka reklaamipiirangud vähendanud inimeste huvi online kasiinodes mängimise vastu ning hasartmängudest saadava tulu kasvu on oodata kõigis Balti riikides.

Uut turgu otsivad pakkujad on siin väga oodatud

Baltimaad on suurepärane valik kõigile uut turgu otsivatele e-ettevõtetele tänu inimeste nutiteadlikkusele ja võrdlemisi suurele keskmisele sissetulekule. Baltikum on tõusnud üheks top turuks Euroopa Liidus ning kasvu jätkudes on garanteeritud nii laiem valik kliendile kui ka paremad tingimused ettevõtjatele. Jääme häid uudiseid ootama!

Seotud artiklid