Maapealsed kasiinod vs internetikasiinod

Maapealsed kasiinod vs internetikasiinod

Veel kümmekond aastat tagasi ei kujutanud keegi ette, et kasiinod, kõlisevad mänguautomaadid ja mängurõõm jõuab kõik internetti. Nüüd on see aga enamgi kui reaalne – Eestis on mitmeid internetikasiinosid, mis pole mitte üksnes pädevad ja litsentseeritud mängukohad, vaid jäljendavad üsna tõetruult seda, mis tunne on mängida kasiinos.

Veelgi märkimisväärsem on fakt, et ka mitu maapealset kasiinoketti on kolinud juba otsapidi internetti – nende hulgast tunneb iga eestlane näiteks Olympic kasiinogruppi.

Kuigi brauseri kaudu avatavad kasiinod on üsna sarnased ehtsatele kasiinodele, on selgelt mitmeid erinevusi, mida võiksid kaaluda juhul, kui mõtiskled, kas mängida tasuks maapealses või internetis asuvas versioonis.

Internetikasiino eelised maapealsete kasiinode ees

Eestis on juba umbes 10 erinevat online kasiinot, mis on tegutsenud edukalt juba aastaid. Neist vanim, OlyBet, avati viivu pärast sajandivahetust. Mis on taganud internetis pesitsevatele mängukohtadele taolise edu?

Siin on mõned faktorid, mistõttu mängijad on hakkanud eelistama internetikasiinosid maapealsete ees:

  • Kasiino vahetamine on kiire ja lihtne – maapealse kasiino puhul on selge, et kui sa pole just parasjagu Las Vegases, pole uude kasiinosse minemine kõige lihtsam, rääkimata sellest, et sa ei tea enne asutusse sisenemist midagi selle mainest. Internetikasiinode puhul tasub sul vaid avada kasiinode võrdlusportaal, et näha iga mängukoha plusse ja miinuseid ning kui sulle üks mänguleht ei meeldi, võid vaid paari minutiga vahetada kasiinot.
  • Sa saad mängida igal ajal ja igal pool – kasiinos mängimiseks pead avama üksnes brauseri ja sajad mängud on sulle rivvi seatud. Olgu parasjagu tegemist bussipeatuse, ootesaali või millegi muuga – sa võid oma lemmikmänge mängida absoluutselt igal ajal.
  • Sa ei pea järgima etiketireegleid – maapealses kasiinos tuleb jälgida mitmeid etiketireegleid, nende seas riietusreeglid. Internetikasiino võid avada kas või pidžaamas olles ning mitte keegi ei saa sind hukka mõista!
  • Mänge on tohutult palju – maapealsel kasiinol pole lihtsalt füüsiliselt ruumipuuduse tõttu võimalik mitte kunagi lisada oma ridadesse nii palju mänge nagu internetikasiinos. Internetikasiinost võid leida otseses mõttes sadu erinevaid mänge, alates slotikatest kuni pokkerini.
  • Sa saad mängida tasuta ning sul on rohkem boonuseid – kuna ühest kasiinost teise hüppamine on internetis nii lihtne, teevad kasiinod rohkem jõupingutusi selle nimel, et hoida kliente enda juures. See tähendab sinu jaoks aga suuremat hulka boonuspakkumisi! Samuti on võimalik enamikes kasiinodes mängida paljusid mänge demoversioonis, juhuks, kui sa soovid pisut kätt harjutada enne raha eest mängimise alustamist.

Internetikasiino põhilised puudujäägid

Kõikide nende plusside juures on raske leida midagi ebameeldivat või midagi, mille poolest internetikasiinod jääksid alla ehtsatest kasiinodest.

On aga üks asjaolu, mida ei saa internetikasiino kunagi 100%-selt samal tasandil jäljendada: sotsiaalsus.

Tõsi, internetikasiinodel on live-lauad, võimalus mängida ehtsa krupjee vastu ning Eestis pesitseb isegi nö sotsiaalne kasiino Chanz, kus saab Facebookilaadselt suhelda teiste mängijatega, kuid internetisuhtlus ja näost-näkku suhtlus on kaks väga eri asja.

Juba aegade algusest oli üks kasiinos käimise põhjustest sotsialiseerumine. Pool kasiino külastamise lõbust on sõpradega mõnusalt ajaveetmine, mõne kokteili rüüpamine, jutuajamine, uute inimestega tutvumine. Kasiinod on omamoodi sotsiaalsed kohtumispaigad, mille energeetiline atmosfäär on tõmbav. Samas ei ole kasiinod niivõrd rahvastatud nagu baarid, mistõttu sobivad need hästi privaatseteks kohtumisteks.

Kui sotsiaalse aspekti puudumine ei morjenda sind, on muidugi tänapäeval mõistlikum avada oma arvutiekraan või nutitelefon ning tippida otsinguribale mõne kasiino aadress.

Kokkuvõtteks: kumb on parem?

Sellele küsimusele on sama raske vastata nagu otsustada, kumb oli enne: kas muna või kana. Nagu eelnevalt selgus, on mõlemal kasiinoliigil omad head ja vead. Lõpuks taandub kõik sellele, milline on sinu konkreetne maitse. Miks mitte katsetada mõlemat!

Seotud artiklid