Mänguautomaatide terminoloogia

Mänguautomaatide terminoloogia

Slotid võivad olla küll iseenesest väga lihtsad mängud, kuid igal mängul on teatud reeglid, millega tasuks tutvuda enne mängima asumist.

Iga slotimängu avamisel on rullikute keerutamise nupu läheduses väike infonupp, mis avab mängureeglite nimistu. Mängureeglid paljastavad nii mõndagi olulist mängu kohta, näiteks on võimalik välja selgitada mängu tasuvus, sümbolite väljamaksete suurused, erinevad boonusfunktsioonid ja nende mehhaanika ning palju muud.

Kui sa pole varem slotikatega kokku puutunud, võivad kõik need terminid ja selgitused ajada üsna segadusse, eriti kuna paljud mõisted on tihti inglisekeelsed. Alljärgnevalt selgitame lahti mõned tähtsamad mänguautomaatidega seotud terminid, mida võiksid mõista enne, kui asud raha eest mängima. Kui mõistad mängureegleid, saad ka paremini aru, millega silmitsi oled!

Rullikud ja võiduliinid

Iga slotikas koosneb rullikutest ehk tulpadest, kus hakkavad keerutuse ajal sümbolid tiirlema. Enamikel uutel slotikatel on 5 rullikut, kuid on ka neid, millel on vaid 3 või hoopis üle viie rulliku.

Võiduliinid kirjeldavad seda, millistes mustrites peavad sümbolid asetsema selleks, et sa võidaksid. Igal slotikal on erinevalt asetsevad võiduliinid ning ka erinev hulk – on olemas slotikaid, kus on vaid 10 võiduliini, on neid, kus on mitusada võiduliini.

Võiduliinide hulka ei tasuks samastada aga koheselt võiduvõimalustega, sest mida rohkem võiduliine, seda väiksemad on sümbolite väljamaksed. Niimoodi tasandatakse seda, et mängus võib üsna tihti võita – sa võid võita tihti, aga väiksemaid summasid.

Boonussümbolid

Enamikes slotikates on erinevad boonusfunktsioonid ehk teisisõnu, teatud tingimustel on võimalik avada minimänge või lisavõite lisaks põhimängus kokkutulevatele sümbolitele.

Ühed boonused avanevad nö boonussümboliga. Tavaliselt on sellisele sümbolile märgitud tekst “boonus” ning kui saad kokku neid rullikutele 3 tükki, avaneb teatud boonusfunktsioon. Boonusfunktsioon võib olla näiteks minimäng, õnneratas või hoopis midagi muud.

Scatter-sümbolid

Scatter-sümbolid on tasuta keerutuste sümbolid. Teisisõnu, kui rullikule satub teatud arv Scatter-märgisega sümboleid, saad sa tasuta lisakeerutused. Tavaliselt on tasuta spinnide saamiseks vaja rullikutele saada vähemalt 3 Scatterit, vahel lausa võiduliinile.

Ka Scatteritel võib olla erinevaid funktsionaalsuseid, näiteks võib erineda see, mitu tasuta keerutust sa saad. Scatterid on väga populaarsed ning mängijate poolt eelistatud, mistõttu kiputakse ka valima pigem taolised slotikad, kus on Scatterid esindatud.

Wild-sümbolid

Scatterite ja boonussümbolite kõrval on kõige populaarsed Wild-sümbolid ehk asendussümbolid. Sellised sümbolid asendavad teisi sümboleid, tekitades sedasi rohkem võidukombinatsioone – Wild-sümbol astub otseses mõttes teiste sümbolite asemele.

Wild-sümboleid võib olla mitmesuguseid. On olemas nihkuvad asendussümbolid, mis alustavad oma “teekonda” ühel rullikul, kuid nihkuvad iga keerutusega ühe koha võrra edasi, püsides niiviisi mänguväljal ja tekitades aina uusi võidukombinatsiooni. Teise variandina on levinud laienevad asendussümbolid ehk keerutuse alguses võib rullikul olla üks Wild, mis aga laieneb kas või üle kogu rulliku, tekitades sellega tohutult palju rohkem võiduvõimalusi.

Wild-sümboleid on peaaegu igas slotikas ning kuna need parandavad mängija võiduvõimalust märkimisväärselt, on peaaegu patt mängida slotikaid, kus asendussümboleid ei ole.

Kordistaja

Kõigele lisaks tasuks ka teada, milline roll on kordistajal. Vahel võib Scatteriga aktiveeritud tasuta keerutuste voorul olla võitudel kordistaja, mis tähendab seda, et kõik võidusummad on teatud kordade võrra suuremad. Näiteks kui kordistaja on 3x ning võidusumma on 10 eurot, on tegelik võit 30 eurot.

Just taoliseid termineid võid kohata erinevate slotikate avamisel. Enne mängimise alustamist tutvu kindlasti reeglitega, et teaksid täpselt, millega tegemist on ning oskaksid võrrelda, millised slotikad on sinu jaoks paremad või ahvatlevamate võiduvõimalustega.

Seotud artiklid